triangle

Aluminowe płyty kompozytowe i spieki kwarcowe

Aluminiowe płyty kompozytowe oraz spieki kwarcowe, w otoczeniu elewacji szklanej - wizerunek biurowca 2000m2 w roli strategii marki oraz wymagający obiekt logistycznych 10 000 m2 z dużą ilością pozycji paletowych.

ZAKRES:
AM WINTER – jako specjalista w projektowaniu i kompleksowej budowie hal oraz biurowców, prezentuje koncepcję, która umożliwi zaprojektowanie i kompleksowe wykonanie hali produkcyjno-magazynowej wraz z budynkiem biurowym dla Inwestora, specjalizującego się w branży meblowej. Obiekt o łącznej powierzchni 12 000,00 m2 ( hala produkcyjno-magazynowa: 10 000,0 m2 o wysokości 10m wewnątrz, budynek socjalno-biurowy trzykondygnacyjny: 2000,0 m2. W projektowanym obiekcie założono ponad 18 000 pozycji regałowych oraz 7 doków. AM WINTER prowadzi wszystkie procedury urzędowe, przygotowuje plan zagospodarowania terenu, plan funkcjonalny biurowca, rzut elewacji, rzut dachu, raport środowiskowy, raport wodno-prawny, mapę zasadniczą, badania gruntu, raport ppoż, ofertę od A do Z – ryczałtową wraz z kosztorysem inwestorskim, pełnobranżowy projekt budowlany, uzyskanie pozwolenia na podstawie podpisanego pełnomocnictwa, kompleksowe wykonanie obiektu magazynowo-produkcyjnego wraz z częścią socjalno-biurową, zagospodarowanie i utwardzenie terenu wokół hali, wykonanie posadzki, infrastruktury zewnętrznej, wykończenie wnętrz oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Konstrukcja hali zostanie przygotowana pod montaż ogniw fotowoltaicznych, a także wykonanie instalacji tryskaczowej. Budynek biurowy zostanie wykonany w technologii murowanej z wykorzystaniem materiałów elewacyjnych takich jak kompozyt aluminiowy, spieki kwarcowe i szkło. Główna konstrukcja nośna hali oparta będzie na konstrukcji mieszanej, stalowo żelbetowej. Dach wykonany zostanie w technologii blacha/wełna/folia PVC o grubości 1,5 mm. Nadzór nad wykonaniem robót budowlanych będzie prowadzony przez uprawnionego kierownika budowy. Kontrakt zostanie zabezpieczony ubezpieczeniem OC i NW wraz z ochroną mienia. W zakresie umowy znajduje się organizacja placu budowy, odpowiedzialność za odbiór końcowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, gwarancja na materiały, urządzenia i cały obiekt oraz serwisowanie obiektu.

ELEWACJA Z ALUMINIOWYCH PŁYT KOMPOZYTOWYCH:
Prezentowany biurowiec został wykonany z aluminiowych płyt kompozytowych składających się z dwóch blach aluminiowych połączonych rdzeniem z tworzywa sztucznego, w poziomie. Dzięki materiałom zastosowanym do produkcji płyt, będzie można bardzo łatwo je formować. Otrzymamy zarówno panel zgięty pod kątem prostym, jak i w kształcie łuku. Płyty dają możliwość projektowania fasad o dowolnych kształtach, bogatym wzornictwie i kolorystyce. Mały ciężar właściwy nie obciąża znacząco konstrukcji a duża sztywność materiału nie daje możliwości nie estetycznych załamań światła. Aluminium gwarantuje wysoką odporność na warunki atmosferyczne kompozyt zdolność tłumienia drgań.

alu

Źródło: http://www.alucobond.com (Przykład realizacji: Galeria Warmińska)

ELEWACJA ZE SPIEKÓW KWARCOWYCH:
W pionowym układzie koncepcja prezentuje płyty ze spieków kwarcowych wykonanych z naturalnych materiałów. Iły, skały granitowe i pigmenty ceramiczne zostały sprasowane, pod wpływem wysokiej temperatury powstał spiek kwarcowy. W porównaniu do włókno-cemantu, nie posiada takich cech absorbcji wody i charakteryzuje się znacznie niższą wagą. W efekcie zastosowany materiał jest odporny chemicznie, mrozoodporny, odporny na UV, na ścieranie, na ogień i wysokie temperatury i szoki termiczne.

alu

Źródło: http://www.laminam.pl (Przykład realizacji: Elewacja Oxide Bianco - Termy Tarnowskie w Tarnowie Podgórnym, k/Poznania)

Dodano: 10.07.2016

logos
triangle